טיפול נטורופתי בקרוהן ובקוליטיס

טיפול נטורופתי בקרוהן ובקוליטיס, הוא טיפול טבעי באמצעות נטורופתיה מודרנית.

קרוהן היא מחלה דלקתית-כרונית שחודרת את דופן המעי, ויכולה להופיע בכל מקום במערכת העיכול.
התסמינים הנפוצים של מחלת קרוהן: מספר יציאות רב ביום, שלשול מתמשך שברוב המקרים מלווה בכאבי בטן עזים, חוסר נוחות, רגישות במעיים ובקיבה, גזים, נפיחות, מלאות וכבדות, ירידה במשקל, חום, חוסר תיאבון, עייפות ותחושת חולי, כאבי שרירים, תשישות, איבוד עניין ודיכאון. בחלק מהמקרים נמצא פיסורות מתחת לעור מסביב לפי הטבעת, אפטות בחלל הפה, פיסטולות והגברת הסיכון למחלות שלד.

קוליטיס כיבי היא מחלה כרונית, דלקתית וכיבית במעי הגס. התסמין השכיח ביותר של מחלה זו הוא שלשול דמי, והמחלה סוערת מאוד. המעי הגס, החלק הסופי של צינור העיכול, מרגיש גדוש ומכאיב.

בשתי המחלות נוכל למצוא תסמינים דומים, בחלקים אחרים בגוף: דלקות בחלקי המעיים, דלקות מפרקים, גירודים ואקזמות בעור, הצרויות של המעי, אובדן משקל ואפילו חוסר תזונתי.

שתי המחלות מטופלות לרוב ע"י מתן סטרואודים. הסטרואידים אכן מסייעים להחלמה מהירה מהתקף.
הבעיה היא שהסטרואידים פוגעים באופן מהותי באיזון של הגוף, ובסופו של יום גורמים להחרפה מתמשכת של המחלה לאורך זמן, ורצוי לא להגיע למצבים חריפים כאלה שמצריכים טיפול בסטרואידים.

טיפול נטורופתי בקרוהן ובקוליטיס באמצעות רפואה נטורופתית מודרנית, מציע ניהול יעיל והקלה משמעותית:
• שילוב של תזונה פונקציונלית משקמת, מסייע לנטרל את התהליך הדלקתי.
• נבחן האם יש גורמים אלרגניים בתתפריט שלכם ונסיר אותם.
• אציע לכם צמחי מרפא להרגעת ושיקום של ריריות של מערכת העיכול, ותוספי מזון מותאמים.
• תקבלו הדרכה תזונתית והנחיות מה לעשות כאשר יש התקף של המחלה, ומה לעשות בזמן רגיעה, כדי לדחות עד כמה שניתן את ההתקפים ולהקל עליהם.

טיפול טבעי בקרוהן ובקוליטיס באמצעות רפואה נטורופתית מודרנית הוא יעיל מאוד, ומסייע להקלה על המחלה והסימפטומים באופן משמעותי.
עם זאת, מדובר במחלות אוטו-אימוניות שעדיין שלא ניתן לרפא, אך בהחלט ניתן להקל על הסבל, לדחות התקפים ולהקטין את חומרתם, ולהחזיר את השליטה באיכות החיים- לידיים שלכם!