במשך אלפי שנים הרימון שאנו אוהבים לאהוב בראש השנה, מככב כסמל לפריון. ואז הגיעו המחקרים המדעיים ומה התגלה לדעתכם? שהסבתא של הסבתא של הסבתא- צדקה!
היום יודעים שנוגדי החמצון שהרימון עשיר מאוד בהם, בעלי השפעה מיטיבה על פוריות- גם הגבר וגם האישה!
ולא רק. אם תקראו עד הסוף, תגלו שהרימון עושה עוד הרבה דברים, ויש גם אנשים שצריכים להיזהר ממנו.
אז תקראו הכל לפני שאתם רצים לאכול רימון!
המחקרים מראים שלרימון יש יכולת להעלות את הורמון הטסטוסטרון גם אצל גברים וגם אצל נשים, ואז יש חשק, לנסות לעשות ילדים.. בנוסף, הרימון כנראה משפר קצת את איכות הזרע.

הרימון מאוד עשיר בויטמינים E+C ושניהם עובדים מעולה לטובת מערכת החיסון שלנו. אם נשתה כוס מיץ רימונים כל יום, נעזור מאוד להגן עצמנו ממחלות, משפעת בעיקר .

מה בטינה? את אומרת לשתות מיץ? ומה עם כל הסוכר המיותר? אז תתפלאו: כוס מיץ רימונים סחוט טבעי ומוגש מיידית, לא מאוד עשירה בסוכר.
ולא רק זה- מחקרים מראים שמיץ רימונים עוזר לנרמל את רמות הגלוקוז בגוף- להחזיר אותן לנורמה. המנגנון שכרוך בזה עוד לא ברור לגמרי, אבל יודעים שרימון מגביר איכשהו את הרגישות של הגוף לאינסולין.
כך שרימון בעצם טוב לסוכרתיים. ברור שזו לא תרופת פלא וחשוב להקפיד על תפריט מותאם, אבל רימון טוב ובריא גם לסוכרתיים, במינונים מוקפדים. רימון לא יעזור לכם אם אחריו תאכלו פרוסת עוגה!

ושימו לב- אמרתי מיץ רימון סחוט טרי ומוגש מיידית. כל מיץ רימון מבוקבק ומפוסטר איבד את כל הויטמינים שלו והוא סתם כוס של מים וסוכר- בצבע מדהים כמובן…
רימון עוזר גם להפחתת לחץ דם. אז שימו לב: אנשים עם לחץ דם נמוך, או אנשים שלוקחים תרופות להורדת לחץ דם, צריכים להיזהר בכמויות הרימון שהם אוכלים.
וכן, יש עוד תרופות שרימונים עלולים להשפיע עליהם. אם אתם לוקחים תרופות- תתייעצו עם נטורופטית (איתי כמובן) כדי שאומר לכם אם אתם יכולים לצרוך רימונים ובאילו כמויות.
רימון גם מכווץ כלי דם. זה יתרון למי שסוכל מטחורים למשל, אבל מצד שני יכול לגרום לעצירות שימו לב!
אנשים שסובלים ממחלות בדרכי העיכול כמו קרוהן וקוליטיס, יכולים ליהנות מיתרונות הרימון, אבל- לא בזמן התקף. תהנו מרימונים רק בין ההתקפים, כשהכל רגוע.

בתיאבון!