טיפול טבעי במחלות עור כרוניות

העור הוא האיבר הגדול, הכבד, והחשוף ביותר בגוף שלנו. איך מתייחסת הרפואה הנטורופתית המודרנית למחלות עור שונות? איך מתמודדים, מקלים ומחזירים את השליטה לחיים?

אטופיק דרמטיטיס

התסמין הנפוץ ביותר לאטופיק דרמטיטיס הוא גרד דלקתי שפוגע באזור הפנים, מפרקי הידיים, פנים המרפקים והברכיים.

ידוע שהפרעה בשכבת ההגנה של העור, גורמים אוטואימוניים, מתח וסטרס יכולים להוביל להתפרצות המחלה.

לפי הגישה שלי ברפואה נטורופתית מודרנית, ראשית נבחן את התזונה, ונתמקד בתפריט אלימינציה: נוריד לחלוטין גורמים אלרגניים לתקופה מסוימת, ונחזיר אותם בהדרגתיות. לפי תוצאות המבדק הזה נוכל לבודד את הגורם האלרגני מתוך המזון. להקלה על התסמינים נתחיל טיפול בצמחי מרפא לבליעה ולמריחה, והמלצות יומיומיות להימנעות או הקלה – שיעזרו להחזיר את השליטה לחיים.

פסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלת עור נפוצה; מתח, תזונה לקויה, תפקוד בלתי תקין של מערכת העיכול, צריכה של מזון אלרגני, עיכול לא תקין של חלבונים שגורמים ליצירת רעלנים, תפקוד כבד לקוי, שינויים הורמונליים וכוויות שמש יכולים להוות גורמים להתפרצות של המחלה. פטריית שמר, קנדידה וחיידקים נוספים יכולים להחמיר את המצב, ותרופות כמו ליתיום, חוסמי בתא, ותרופות נוגדות דלקת ללא סטרואידים.

רפואה נטורופתית מודרנית מאפשרת התמודדות יעילה עם פסוריאזיס: לאחר אבחון מקיף, נתחיל בשינויים מותאמים אישית של התזונה ואורח החיים, נתאים פורמולות למריחה והקלה חיצונית ומרשם אישי של תרכובת צמחי מרפא, בהתאם לממצאי האבחון. תוספי תזונה ונוגדי חמצון רק ישפרו את ביצועי הטיפול ויקדמו את ההחלמה. המרווח בין ההתפרצויות גדל, החריפות שלהן פוחתת – ואפשר להחזיר את השליטה לחיים!

סבוריאה

סבוריאה היא דלקת בעור שמתקשרת לשמנוניות מוגזמת ולקשקשים. הקשקש של הפרשת החלב יכול להיות צהוב או לבן, יבש או שמנוני. ברוב המקרים הקשקשת איננה מלווה בגרד, פרט לשלב הגלד. הסבוריאה מחמירה בחורף, בדרך כלל. סבוריאה יכולה להופיע בצורה של נפיחות וקשקשים על הקרקפת, הלחיים, הגבות, המצח, האף, האוזניים, קפלי השומן של בתי השחי, המפשעה והצוואר.

הגישה שלי ברפואה נטורופתית מודרנית משלבת טיפול בסבוריאה על ידי צמחי מרפא למריחה חיצונית ופורמולה לבליעה, תוספי מזון ואיזון מערכת העיכול, שמסייעת, בפועל, להחזיר את השליטה לחיים.